więcej
Home »

Grupa Kapitałowa Bachalski – najważniejsze informacje

Jacek Bachalski, założyciel Grupy Kapitałowej Bachalski od niemal 30 lat z powodzeniem rozwijał przedsiębiorstwa działające na wielu polach. Obecnie na Grupę Kapitałową Bachalski składa się 21 firm działających w takich branżach jak edukacja, medycyna, budownictwo, obrót i wynajem nieruchomości, ogrodnictwo, oraz media.

Jako pierwsza w Grupie Kapitałowej zainaugurowała działalność spółka JDJ Bachalski – od lat kojarzy się z edukacją językową w kraju i za granicą. Firma realizowała też szkolenia biznesowe. Powstała w 1990 roku. Sześć lat później przedsiębiorca powołał Zielony Horyzont ze spółką córką Trawan – działają do dziś w branży ogrodniczej. Produkują trawę w rolkach, wcześniej dostarczały kompletne systemy nawadniające, folie hydroizolacyjne, ale też oświetlenie ogrodowe. Budowa mieszkań i domów – to trzecia z kolei aktywność, z którą Jacek Bachalski wystartował w Gorzowie i niemal równolegle w Poznaniu, później także w innych miastach.
Gazeta „tylko gorzów” (pierwszy numer ukazał się w 2002 roku), a od 2007 roku również portal informacyjny gorzow24.pl to wyraz zainteresowania przedsiębiorcy sprawami miejskimi i samorządu. Z kolei miesięcznik „Anglorama” wypełnił w Polsce (lata 2002 – 2003) lukę wydawnictw anglojęzycznych. Najnowszy jego projekt to opieka medyczna, czyli najpierw budowa, potem organizacja Gorzowskiego Centrum Medycznego Medi Raj, a teraz Medi Raj Offices – nowoczesne centrum biurowe, kancelaryjne i lekarskie.

Były też działania w innych branżach – Grupa powołała biuro architektoniczne czy też firmę pozyskującą inwestorów zagranicznych dla Polski. Tę drugą Jacek Bachalski założył w Londynie już w 1994 roku. Ponadto ma firmę w Stanach Zjednoczonych – jest ściśle powiązana z działalnością w kraju. Dotyczy określonego odcinka jego aktywności. Choćby rozliczeń z zagranicą – Bachalski prowadzi je również za pośrednictwem własnej firmy brytyjskiej. Ponadto znany był i jest z aktywności społecznej – prowadzi fundację edukacyjną oraz sponsoring sportu. Grupa działała również w segmencie usług notarialnych – od 1991 roku przez lata prowadziła ją notariusz Elżbieta Bachalska. Stworzyła jedną z najpopularniejszych, zarazem niezwykle szanowanych kancelarii w Gorzowie z siedzibą przy Dzieci Wrzesińskich. Obecnie jest emerytowanym notariuszem, działalność przejęła córka Agnieszka Bachalska-Kolasińska. Pani Elżbieta znaczącą część zarobionych pieniędzy przez lata kierowała na cele charytatywne – była fundatorką stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z Gorzowa w ramach fundacja „Pomoc Dla Zdolnego Ucznia”. W latach 1994 – 2012 z jej wsparcia skorzystało 54 uczniów szkół średnich, dziewięciu z nich miało stypendia aż do ukończenia studiów wyższych. Już jako emerytowany notariusz otrzymała tytuł honorowy „Przyjaciel Gorzowskiej Oświaty” prezydenta miasta oraz „Społecznik Roku 2012” wojewody lubuskiego.

Kolejna aktywność gospodarcza: pierwszy w Gorzowie salon jubilerski, założony w 1956 roku (Jubiler Piaskowski). Prowadzony obecnie przez Annę Bachalską, córkę twórcy sklepu zarazem małżonkę Jacka Bachalskiego. Sklep z biżuterią działa nieprzerwanie do dziś w charakterystycznej lokalizacji, w centrum Gorzowa. Co istotne, pani Anna jest ekspertem i jedynym rzeczoznawcą w mieście w dziedzinie brylantów. W ofercie ma oryginalną biżuterię ślubną z najwyższej jakości złota i srebra z niepowtarzalnymi zdobieniami. Ponadto wyroby jubilerskie z perłami, kamieniami szlachetnymi oraz diamentami, także pierścionki, obrączki, naszyjniki, złote zegarki – lista przepięknie wykonanych klejnotów jest niezwykle bogata…

W związku z faktem rosnącej roli gospodarki Chin w światowym handlu grupa Bachalski kieruje swoje zainteresowanie do Azji. W planach jest powołanie nowej firmy w Szanghaju i biur w innych miastach państwa środka. Pozyskanie partnerów i inwestorów z Chin jest kwestią najbliższych miesięcy. Znajomość Chin jest mocną stroną grupy Bachalski ze względu na wieloletnią obecność w komercyjnej stolicy Chin – Wojciecha Bachalskiego, syna założyciela Grupy.

Obecnie kolejne nowe przedsięwzięcie Grupy Kapitałowej Bachalski to powołanie do życia Agencji Pracy Tymczasowej JDJ Jobs, która odpowiadając na braki w kadrach i rosnące zapotrzebowanie pracowników na rodzinnym rynku świadczy usługi w zakresie rekrutacji i kompleksowej obsługi zatrudnienia pracowników ze Wschodu (obejmujące także formalności związane z obsługą pracowników i legalizacją pobytu - pozwolenia na pracę, karty pobytu). Pracownicy rekrutowani są przede wszystkim z 6 krajów WNP, Azji i Indii.